Blog

Styropian fasadowy

Styropian to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów w branży budowlanej. Styropian to materiał izolacyjny całkowicie bezpieczny, jest również produktem przyjaznym środowisku. Nasza hurtownia w swojej ofercie posiada produkty przeznaczone do docieplenia każdej części domu. 

Płyty styropianowe dzielą się na kategorie w zależności od ich rodzaju i zastosowania: fasada, dach-podłoga, parking, fundament, styropian akustyczny i inne.

Styropian fasadowy grafitowy
Budynek ocieplany styropianem grafitowym

Styropian fasadowy stosowany jest jako izolacja ścian zewnętrznych. Zatem bardzo ważnym elementem jest współczynnik przewodzenia ciepła. Im niższy współczynnik, tym styropian lepiej będzie chronił przed utratą ciepła. Wartości dla styropianów dostępnych na rynku zawierają się w przedziałach od najniższej lambdy 0,030 do lambdy 0,045. Biorąc jednak pod uwagę aktualne wymogi w zakresie energooszczędności budynków, zaleca się, aby do ocieplania ścian zewnętrznych zastosować styropian z lambdą nie wyższą niż 0,040.

Jak w przypadku każdego materiału budowlanego trzeba przestrzegać zaleceń producenta. Płyty muszą być transportowane i przechowywane w fabrycznych i nieuszkodzonych opakowaniach, po to by nie były narażone na oddziaływanie warunków atmosferycznych (przede wszystkim promieni słonecznych). Styropian do zastosowania zewnętrznego powinien być położony w miarę możliwości sprawnie a przy dużym nasłonecznieniu pod specjalnymi osłonami (w szczególności styropian grafitowy narażony jest na uszkodzenie gdy pozostawiony zostanie bez osłony).

Optymalna temperatura podczas wykonywania prac powinna wynosić od 5 do 25 stopni Celsjusza. Niewątpliwie jednym z lepszych momentów na wykonanie ocieplania domu jest wczesna wiosna lub w chwili obecnej koniec lata, początek jesieni.

Nasza hurtownia styropianu dostarcza materiał bezpośrednio od producenta w terminie ustalonym z klientem tak aby wykonawca mógł zaplanować swobodniej kolejne prace lub inwestycje. Mamy konkurecyjne ceny oraz najlepszą jakość od topowych certyfikowanych producentów.

Dobieramy produkt według potrzeb klienta. Jednocześnie mając świadomość bardzo wysokich cen oraz trudności z dostępnością styropianu grafitowego firma Izoline oraz Styropmin stworzyły dla Naszych klientów tabele, w których w łatwy sposob można porównać izolacyjności styropianów grafitowych do styropianów białych EPS 70 ( lambda 0,038).

Dla naszej hurtowni zadowolenie klienta jest celem nadrzędnym a świadomość, że ocieplenie domu ma realne przełożenie na niższe rachunki naszych klientów (ok.30%) powoduje, że do każdego z Państwa podchodzimy indywidualnie.

Powiązane artykuły