Blog

Styropian podłogowy

Styropian to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów w branży budowlanej. Styropian to materiał izolacyjny całkowicie bezpieczny, jest również produktem przyjaznym środowisku. Nasza hurtownia w swojej ofercie posiada produkty przeznaczone do docieplenia każdej części domu. 

Płyty styropianowe dzielą się na kategorie w zależności od ich rodzaju i zastosowania: fasada, dach-podłoga, parking, fundament, styropian akustyczny i inne.

Ogrzewanie podłogowe na warstwie styropianu podłogowego

Styropian podłogowy stosuje się do izolacji podłóg, stropów oraz dachów. Podstawowym zadaniem styropianu podłogowego jest zapewnienie wysokiego komfortu cieplnego przy jak najniższym zużyciu energii. Ogrzewanie podłogowe na warstwie ocieplenia najczęściej wykonuje się w całym domu. Idealnie sprawdzi się zarówno w łazience, salonie, pokojach, jak i w kuchni. To rozwiązanie zapewnia równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniach, ale co równie ważne możemy na nim zastosować różne rodzaje wykończenia w tym : płytki, drewno czy panele (oczywiście wcześniej weryfikując parametry i dane techniczne interesującego nas produktu).

EPS, czyli polistyren ekspandowany, dostępny jest zarówno w wersji tradycyjnej białej jak i grafitowej.

Pierwszą, najważniejszą informacją przy doborze styropianu podłogowego jest odporność na naprężenie ściskające wyrażana w kPA. W przypadku ogrzewania podłogowego stosuje się styropian o oznaczeniu EPS 80 lub EPS 100 a w przypadku np. poddasza nieużytkowego EPS 60. Na rynku mamy również dostępne styropiany EPS 150 oraz EPS 200 o wyższej twardości i wysokiej wytrzymałości mechanicznej na ściskanie – do zastosowania jako izolacja cieplna garaży, stropów.

Drugim ważnym parametrem przy doborze styropianu EPS jest współczynnik przewodzenia ciepła określany jako lambda (λD). Należy pamietać, że im mniejszą wartość współczynnika “lambda” stosujemy, tym skutecznej styropian będzie chronić przed utratą ciepła. To podstawowy parametr, który sprawdza się przy wyborze styropianu, od niego zależy bowiem w jakim stopniu izolacja będzie „trzymać ciepło“.

W swojej ofercie posiadamy styropiany najlepszych producentów Yetico, Swisspor, Styropmin oraz Izoline. Styropiany dach podłoga wspomnianych producentów  wyróżniają się znakomitymi parametrami izolacyjnymi, bezpieczeństwem użytkowania, ponadto nie zawierają szkodliwych substancji i uniemożliwiają rozwój grzybów oraz pleśni.

W Naszym asortymencie znajdziecie Państwo zarówno styropiany podłogowe w wersji klasycznej – białe o lambdzie 0,036 – 0,037 a także grafitowe, które charakteryzują się bardzo korzystnym współczynnikiem przewodzenia ciepła lambda 0,030 (Swisspor ) oraz  0,031 (Styropmin, Swisspor, Yetico).

Powiązane artykuły